Dieta Ciąża w 4. miesiącu – Jakie pokarmy jeść i unikać?

Po skończeniu pierwszego trymestru teraz czas na drugi trymestr ciąży. Objawy nudności, bóle głowy, wymioty zwykle ustępują. Dlatego też czujesz się bardziej energiczny i aktywny. W tym czasie należy zadbać o dietę.

4 month pregnancy diet

Co zjeść?

Nabiał:

Wapń jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka. Mleko jest jednym z składników odżywczych dostarczających maksymalną ilość wapnia. Powinieneś regularnie włączać dużą ilość produktów mlecznych. Produkty spożywcze takie jak mleko, twaróg, twarożek o niskiej zawartości tłuszczu są dobrymi suplementami wapnia. Przed spożyciem należy sprawdzić ilość tłuszczu.

Mięso:

Spożywanie mięsa jest możliwe tylko przy braku nudności. Włącz mięso do codziennej diety w 4 miesiącu ciąży po jej zniknięciu. Bardzo ważne jest spożywać mięso, które jest bardzo dobrze ugotowane w higienicznych warunkach. Niedogotowane mięso może czasami przenosić różne bakterie. Najważniejszym składnikiem odżywczym dostarczanym przez mięso jest żelazo. Spożycie żelaza jest bardzo korzystne dla wzrostu dziecka.

Błonnik:

Bardzo ważne jest, aby dodać optymalną ilość błonnika w codziennej diecie. Artykuły spożywcze, takie jak produkty pełnoziarniste, chleb pszenny i owies zawierają dużo błonnika. Możesz włączyć błonnik do diety w 4. miesiącu ciąży, co jest bardzo korzystne. Zaleca się, aby dzień fibereach wynosił co najmniej 25 gramów. Pomaga w zmniejszaniu zaparć, a także obniża ciśnienie krwi.

Zobacz więcej: Dieta podczas 5 miesiąca ciąży

Owoce:

1

Wszystkie mają wysoką zawartość witamin i ważnych minerałów. W tym miesiącu są przypadki kwasowości lub zgagi. Dlatego najlepiej spożywać świeże owoce wszelkiego rodzaju. Owoce takie jak kantalupa, truskawki, morele, winogrona itp zapewniają dziecku optymalne witaminy i minerały. Pomaga w utrzymaniu zdrowego dziecka. Owoce również wywołują rozwój Twojego dziecka.

Artykuły spożywcze bogate w żelazo:

Żelazo ułatwia wzrost płodu iw tym miesiącu wymaga zwiększonej ilości tego składnika odżywczego. Żelazo pomaga również w produkcji krwi w twoim ciele. Bardzo ważne jest, aby twoje ciało produkowało dodatkowe 3-6 litrów krwi podczas ciąży. W ten sposób spożywaj mięso, zielone warzywa liściaste, całe ziarno w dużej ilości, aby ułatwić produkcję krwi.

Kwasy tłuszczowe:

Wraz z wyżej wymienionymi artykułami spożywczymi powinieneś również mieć produkty spożywcze zawierające kwasy tłuszczowe, takie jak oliwa z oliwek, orzechy i świeże ryby. Jest to jedna z najważniejszych 4-miesięcznej żywności ciążowej, która jest bardzo ważna dla zmniejszenia ryzyka ciąży. Ryzyko związane z przedwczesnym porodem, niską wagą podczas porodu zmniejsza się z powodu spożycia tych kwasów. Ryzyko związane z wszelkiego rodzaju upośledzeniem funkcji poznawczych i umysłowych jest również zmniejszone.

Białko:

Dostajemy aminokwasy z białka i jest to główny składnik w rozwoju komórek organizmu. Optymalna ilość artykułów spożywczych zawierających białko, takie jak kurczak, fasola i jajka, powinna być spożywana regularnie. Zapewni to optymalne uzupełnienie aminokwasów w organizmie. Zatem włączaj białko do swojej zwykłej diety.

Całe ziarna:

Całe ziarna są odpowiedzialne za dostarczanie energii do organizmu. Otrzymujesz również błonnik, witaminy z grupy B i żelazo z pełnych ziaren. Włącz ją do diety czwartego miesiąca pożywienia dla twojego dobrego samopoczucia. Są prawdziwymi źródłami energii dla Twojego dziecka, a także pomagają w budowaniu łożyska. Powinieneś próbować mieć całe ziarna co najmniej 48 gramów każdego dnia.

Warzywa:

Spożycie warzyw w czasie ciąży prowadzi do szeregu długoterminowych korzyści. To powinno być zawarte w 4 miesiącu diety w ciąży ze względu na jej korzyści zdrowotne. Pomaga także zmniejszyć ryzyko związane z powikłaniami zdrowotnymi lub wszelkiego rodzaju chorobami. Warzywa takie jak marchew, dynia, szpinak, brokuły, rzepa itp. Są świetne w okresie ciąży.

Zobacz więcej: 3 Miesiące Żywności Ciążowej

Fasola i soczewica:

Fasola i soczewica są dobrze znane ze swojej wartości odżywczej. Zawierają dużo kwasu foliowego, żelaza, białka i błonnika. Pomaga w zapobieganiu wadom wrodzonym. Powszechnym problemem w czasie ciąży jest zaparcie i można temu zaradzić soczewicą, ponieważ mają błonnik. Zmniejsza również ból i stres związany z migreną w okresie ciąży.

Czego nie jeść?

Łagodny ser:

Jednym z najważniejszych artykułów spożywczych, których należy unikać w czasie ciąży, jest ser miękki. Ponieważ są one wytwarzane z mleka niepasteryzowanego, mogą zawierać bakterie. Ponieważ mają one niską zawartość wody, tym samym są mniejsze szanse na jakąkolwiek chorobę wywoływaną przez mikroorganizmy. Możesz mieć żywność, która zawiera twardy ser.

Junk Food / Street Food:

Posiadanie niezdrowego jedzenia lub jedzenia ulicznego jest jednym z naszych złych nawyków, a podczas ciąży jest najgorsze. Czynnik higieny jest niski i zawiera nadmiar tłuszczu. Kontrolowanie wagi podczas ciąży i po ciąży jest bardzo ważne. Konsumpcja żywności z ulicy może również wywoływać zatrucia pokarmowe, a także inne choroby.

Ryba morska:

W tym okresie należy unikać spożywania ryb morskich, ponieważ zawiera on rtęć metylową. Jest to związek, który często powoduje upośledzenie umysłowe. Dlatego należy unikać ryb morskich, aby zapobiec wszelkiego rodzaju zagrożeniom związanym z porodem. Ryby takie jak biały tuńczyk należy całkowicie unikać, ponieważ mają wysoki poziom rtęci.

Kofeina:

Często przekracza to łożysko i ma negatywny wpływ na częstość akcji serca dziecka. W większości przypadków staje się szkodliwy dla zdrowia, gdy masz więcej niż 200 mg kofeiny dziennie. Chociaż umiarkowana ilość kofeiny nie wpływa na twoje zdrowie, ale długotrwałe spożywanie jej w dużej ilości jest szkodliwe.

Alkohol:

Alkohol wpływa na twoje dziecko znacznie bardziej niż na Ciebie. Spożywanie alkoholu powoduje zaburzenia takie jak płodowe spektrum alkoholowe. Może powodować różne wady wrodzone i dlatego należy go unikać za wszelką cenę. Alkohol dostanie się do krwi dziecka, co powoduje niepożądane skutki dla Twojego dziecka.

Zobacz więcej: Dieta w pierwszym miesiącu ciąży

Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o siebie i swoje dziecko w całym okresie ciąży i 4th miesiąc nie jest wyjątkiem. Wskazane jest przestrzeganie zaleceń dietetycznych dotyczących zdrowego dziecka. Bardzo ważne jest, aby spożywać odpowiednią ilość produktów spożywczych w celu zapewnienia zdrowej dostawy.

1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

97 − 89 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map