Jak korzystać z odżywki do włosów? | Style w życiu

Odżywka do włosów jest powszechnym produktem do pielęgnacji włosów. Pomaga w zmianie wyglądu i tekstury włosów. Również uformowany we włosach kosmyk może być znacznie zmniejszony, dzięki czemu włosy stają się łatwiejsze w użyciu i miękkie. Środki do kondycjonowania włosów na ogół występują w postaci kremowej tekstury. Odżywka do włosów oswaja grzywę po umyciu włosów dobrym szamponem.

Ale czy wiesz, że na rynku dostępne są trzy rodzaje odżywek? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy nie. Tradycyjne / regularne, spłukiwane i głębokie kondycjonery to trzy typy. Prawdopodobnie nie wiedziałeś, ale są dosy i nie należy ich pamiętać, gdy nakładasz odżywkę na włosy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo używać odżywki do włosów.

w jaki sposób to use hair conditioner

Proste porady dotyczące używania odżywki do włosów:

Pozwól nam znaleźć prawidłowy sposób korzystania z odżywki do włosów z następującymi krokami. Poniższe proste porady i sposoby wyjaśniają, jak głęboko używać odżywki na włosach.

1. Wybierz odpowiednią odżywkę do włosów:

odżywka bottles

Regularne / tradycyjne odżywki do włosów są prawdopodobnie używane przez wszystkich za każdym razem, gdy myją włosy szamponem. Tradycyjne odżywki naprawiają uszkodzenia spowodowane przez gorące narzędzia, chemikalia i ogólne zużycie, które nasze włosy doświadczają codziennie. Dlatego wybierz odżywkę odpowiednią do rodzaju włosów. Istnieją różne rodzaje odżywek dostępnych na rynku, które pasują do wszystkich rodzajów włosów, które są musujące lub kręcone i suche lub uszkodzone.

Odżywki typu "wpuszczane" występują w dwóch postaciach. Kremy nadają się do gęstych, długich lub kręconych włosów. Spray-on odżywki są lepiej dostosowane do cienkich lub prostych włosów. Nie ma wielu rodzajów głębokich odżywek do wyboru, więc po prostu idź z tym, który pasuje do włosów i budżetu.

2. Umyj włosy dobrze:

Podczas kąpieli umyj włosy dobrze szamponem, koncentrując się na szorowaniu głowy i pasm. Uważaj, aby nie pociągnąć mokrych włosów, ponieważ może to prowadzić do pęknięcia. Ten krok jest wspólny dla wszystkich trzech rodzajów kondycjonerów. Mycie przed nałożeniem odżywki można uznać za jeden z najważniejszych kroków. Jest to bardziej jak przygotowanie włosów przed nałożeniem sztucznego produktu. Bez mycia włosy stają się trochę lepkie po nałożeniu odżywki.

1

Myć się Your Hair Well

3. Spłucz szampon zimną wodą:

Zawsze zaleca się mycie włosów zimną wodą, ponieważ jest bezpieczniejsza dla włosów i zamyka wałek włosów. Zapobiega to również pękaniu. Cały szampon powinien być całkowicie spłukany z włosów. Wiesz, że wypłukałeś cały szampon, gdy twoje włosy są "skrzypiące". Jeśli masz długie włosy, wykręć włosy i usuń z nich nadmierną wodę. Ten krok jest wspólny dla wszystkich trzech rodzajów kondycjonerów. Nigdy nie używaj ciepłego (nie letniego) również do zmywania odżywki z włosów. W tym momencie może uszkodzić włosy, ponieważ zostało energicznie zmyte przy pomocy szamponu, a następnie nawilżone odżywką. Nawet jeśli jesteś odżywką przed nałożeniem szamponu, należy unikać ciepłej wody.

Zobacz więcej: Jak nosić włosy

4. Zastosuj odżywkę / aplikuj serum i natrzyj je we włosach / zastosuj odżywkę głęboką:

Zastosować The ConditionerApply The Serum

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo zastosować odżywkę do włosów:

 1. W zależności od długości włosów wlej rozsądną ilość odżywki do dłoni.
 2. Zastosuj odżywkę i poruszaj palcami, chociaż możliwe jest każde pasmo. Pamiętaj, aby nakładać odżywkę tylko na końce włosów. Nie nakładaj odżywki na skórę głowy, chyba że chcesz zatkać mieszki włosowe, które spowalniają wzrost włosów i zwiększają produkcję ropy.

  Jeśli korzystasz z odżywki typu "leave-in", weź odpowiednią ilość serum w dłoń i potrzyj ją na włosach, unikając skóry głowy i korzeni. Skoncentrowane na najstarszych, które są najbardziej uszkodzonymi częściami włosów.

 3. Jeśli zdecydowałeś się na głęboką odżywkę, wtedy zgarnij wymaganą ilość odżywki i nałóż grubą warstwę na całą głowę.
 4. Rozłóż odżywkę z końców włosów na korzenie, ale każda żyła powinna być dokładnie pokryta.

Zobacz więcej: Jak nawilżyć włosy Naturalnie

5. Daj czas na zestawienie / czesanie włosów:

Dać Time To Set Comb Your Hair

Odżywka powinna mieć czas na ustawienie, ponieważ poprawia kondycję włosów. Jeśli jesteś w pośpiechu, możesz go natychmiast zmyć, ale nie sprawi, że twoje włosy będą miękkie i nie będą musowały, jak to zwykle bywa. Minuta lub dwie są idealne dla odżywki, która wykonuje swoją pracę na włosach. W przypadku odżywki typu "leave-in" umyj włosy grzebieniem o szerokim zębie, co pomoże równomiernie rozprowadzić produkt po włosach. W przypadku kondycjonera typu "odstaw", odczekaj 20-30 minut, aż kondycjoner ustawi się.

6. Wash Off The Conditioner:

Myć się Off The Conditioner

Ponownie użyj zimnej wody, aby spłukać odżywkę z włosów. Tak długo jak twoje włosy nie są zbyt śliskie, pozwól wodzie płynąć i kontynuuj spłukiwanie odżywki. W przypadku głębokiej odżywki możesz potrzebować więcej czasu niż zwykle, aby spłukać dodatkową odżywkę z włosów. Właściwe mycie jest zawsze wymagane. Należy pamiętać o tych produktach, że wszystkie one są sztucznie wykonane, a zatem zawierają chemikalia, nawet jeśli są w najmniejszej ilości. Jeśli włosy nie zostaną odpowiednio umyte, te chemikalia pozostaną we włosach i mogą spowodować ogromne uszkodzenie skóry głowy.

Nie wykonuj tego kroku, jeśli używasz odżywki do spłukiwania.

Zobacz więcej: Jak zrobić Tonik do włosów

Jeśli jesteś jedną z osób, które uważają, że odżywka do włosów nie jest tak potrzebna, aby poprawić włosy z korzeni, poniższe korzyści z pewnością pokażą, jak bardzo odżywka do włosów jest niezbędna dla wszystkich rodzajów włosów.

Aby omówić zalety odżywek do włosów, będziemy musieli je omówić na podstawie różnych typów.

1) Na początku mamy odżywki do włosów z szamponem. Ta odżywka do włosów uratuje włosy przed szkodliwą reakcją różnych substancji chemicznych w szamponie. Sprawi, że włosy będą miękkie od rdzenia i będą pomocne przy nakładaniu szamponu i stylizowaniu go później. Te odżywki na ogół nie mają żadnych wad ani efektów ubocznych, a zatem można je nakładać na włosy z zamkniętymi oczami.

w jaki sposób to use conditioner for hair

2) Istnieje rodzaj odżywki, którą należy nałożyć po myciu szamponem. Nazywa się to odżywką po szamponie. Odtłuszczacz ten okazał się dobry do nawilżania włosów i regularnej formy odżywki używanej po wykonaniu szamponu przez prawie wszystkie osoby. To rozplątuje powstałe węzły dzięki zastosowaniu dobrze oczyszczającego szamponu. Może zwiększyć wagę włosów i stworzyć również kilka warstw. Jeśli chcesz, aby włosy wyglądały na błyszczące, można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych form odżywek. Włosy nie ulegną uszkodzeniu chemicznemu z powodu zastosowania tego rodzaju odżywki, dzięki czemu można ją stosować bez żadnych zmartwień. Będzie to idealne dla świeżych i dziewiczych włosów, które nie zostały zanieczyszczone. Na przykład, jeśli ktoś w twojej rodzinie ma zamiar zastosować odżywkę po raz pierwszy, możesz zaproponować ten rodzaj odżywki.

3) Klimatyzatory typu "leave-in" są jednym z najciekawszych i najskuteczniejszych rodzajów odżywek. Działa na węzłach i redukuje walkę, z jaką większość ludzi napotyka po umyciu włosów przy pomocy dobrego rodzaju oczyszczającego elementu. Jeśli twoje włosy są lekkie do średnich, to będzie to jedna z najlepszych odżywek dla ciebie i możesz z niego korzystać i wygodnie czerpać z niego korzyści. Zasadniczo dobry markowy produkt nie powoduje żadnego uszkodzenia włosów. Istnieją pewne odżywki typu "leave-in", które są dostarczane z dodatkowymi filtrami przeciwsłonecznymi, które chronią warkocze włosów przed szkodliwymi promieniami UV słońca. Jedną z podstawowych wad tego typu odżywek jest to, że zła formuła może spowodować, że włosy będą ciężkie i mogą prowadzić do włosów przetłuszczających się..

Powyższy przewodnik pomoże Ci uzyskać jasny obraz użycia odżywki do włosów i zastosowania odżywki do włosów dla maksymalnych korzyści.

Jak stosować odżywkę do włosów suchych?

 1. Wybierz odżywkę, która najlepiej pasuje do Twoich włosów.
 2. Umyj włosy delikatnym szamponem i spłucz, jak zwykle.
 3. Wyciągnij nadmiar wody z włosów.
 4. Weź na dłoń ilość odżywki o wielkości monety i nałóż ją na włosy od połowy długości do korzeni. Unikaj skóry głowy i korzeni, ponieważ mogą zatkać pory.
 5. Pozostaw odżywkę na kilka minut (co najmniej 3-5 minut) i 20-30 minut, jeśli używasz głębokiej odżywki.
 6. Wypłucz odżywkę zimną wodą
 7. Delikatnie osusz włosy miękką ściereczką.

Odżywka do włosów dla mężczyzn:

Mężczyźni zazwyczaj nie spędzają dużo czasu na dbaniu o włosy. Wykonaj następujące proste czynności:

 1. Opłucz głowę i umyj skórę głowy.
 2. Spłucz szampon.
 3. Zastosuj odżywkę tak samo jak szampon i pozostaw ją na 2-3 minuty.
 4. Dokładnie spłucz zimną wodą.
 5. Użyj miękkiego ręcznika lub szmatki do wysuszenia włosów.

Ile używać odżywki?

Ilość używanej odżywki zależy całkowicie od długości włosów. Oto prosta reguła, którą możesz wykonać:

 • W przypadku krótkich włosów należy używać odrobiny odżywki w przybliżeniu wielkości monety.
 • W przypadku włosów sięgających do ramion powinieneś używać dwóch monet o wartości nominalnej.
 • A jeśli masz długie włosy, możesz użyć aż trzech monet lub dłoni pełnej, zapewniając całkowite pokrycie włosów.

Możesz zobaczyć wyniki i zauważyć znaczną ilość różnicy, gdy używasz odpowiedniej ilości odżywki i odpowiedniego typu. Nie możesz przesadzić z nadmiernym owłosieniem lub pozostawić go do wyschnięcia. Musisz zachować równowagę i zobaczyć, ile troski wymagają twoje włosy. Oczywiście, musisz wypróbować kilka razy, aby to naprawić. W przypadku mężczyzn zaleca się stosowanie odżywki bezsiarczanowej. Nie pozwól, aby tępe i pozbawione życia włosy zwilżyły twojego ducha. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i wybierz odpowiedni produkt dla swoich włosów i uzyskaj zdrowe zamki!

1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

78 − 70 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map