Jak zrobić olej cynamonowy w domu? | Style w życiu

Olejek cynamonowy jest szeroko stosowany w leczeniu wielu chorób, ponieważ pomaga niszczyć różne rodzaje grzybów i bakterii. Olej ten pomaga również w budowaniu odporności i rozwoju czynności mózgu, a także ogólnego stanu zdrowia danej osoby.

Olej ten przygotowywany jest głównie za pomocą kory drzewa cynamonowego. Drzewo cynamonowe znajduje się w Indiach, Sri Lance i niektórych innych krajach tropikalnych na całym świecie. Jednakże olejek cynamonowy jest obecnie łatwo dostępny na rynkach, a w rzeczywistości można go również łatwo przygotować w domu. Będziesz musiał wykonać kilka prostych kroków, a otrzymasz niedrogi, domowy olej cynamonowy.

Tutaj mamy metody, jak zrobić olej cynamonowy z proszku cynamonowego. Jedna metoda nie zawiera żadnego ciepła i używa cynamonu jako jego składnika. Druga metoda obejmuje ciepło i wykorzystuje mielony cynamon lub proszek cynamonowy jako składnik.

Cinnamon5

Metoda 1:-

Pierwsza metoda nie zawiera ciepła ani innych preparatów i zajmuje około 2-3 tygodni.

Zobacz więcej: Jak przygotować proszek Amla w domu

cynamon oil2

  • Zdobądź szeroki ustnik z prostymi bokami. Zamontuj kilka cynamonowych patyczków w słoiku, wypełniając w słoiku tyle miejsca, ile to możliwe.
  • Wlej cynę z oliwy z oliwek do słoika. Olej musi wystarczyć, aby całkowicie pokryć wszystkie laski cynamonu.
  • Znajdź ciepłe miejsce w swoim domu, najlepiej okno, które ma bezpośrednie światło słoneczne, i umieść tam słoik na około dwa do trzech tygodni.
  • Daj słoikowi wstrząsnąć każdego dnia. W ten sposób olej bazowy uwalnia cynamonowy olej.
  • Pod koniec trzytygodniowego okresu odcedź cynamonowy olej ze słoika. Odcedź olej za pomocą obrusu lub czegoś podobnego. Wyciśnij olej z cynamonu za pomocą palców.

Zobacz więcej: Jak zrobić cynamonową herbatę

butelka of cinnamon aromatherapy oil - beauty treatment

1

Metoda 2:-

Oto kroki "jak zrobić olejku cynamonowego w domu". Wybierz je i zastosuj tak, jak jest.

Druga metoda jest również dość niedroga, ale wymaga trochę procesu nagrzewania.

  • Weź patelnię i podgrzej w niej żądaną ilość oliwy z oliwek.
  • Gdy olej zostanie wystarczająco podgrzany, dodaj trochę zmielonego cynamonu do oleju i dobrze wymieszaj. Stosunek oleju do cynamonu powinien wynosić cztery części oliwy z oliwek dla części cynamonu w proszku.
  • Gotuj przez około 3-5 minut, ciągle mieszając.
  • Gdy aromat cynamonu stanie się wyraźny, wyłącz ciepło. Nie podgrzewaj oleju po tym punkcie, może on zepsuć właściwości oleju. Zachowaj olej na bok, aby obniżyć temperaturę do temperatury pokojowej.
  • Po całkowitym ochłodzeniu oleju odcedzić powstały olej cynamonowy za pomocą sitka o drobnych oczkach wraz z filtrem do kawy do pojemnika. Przechowuj ten olej cynamonowy w szczelnym słoiku i przechowuj go w chłodnym i suchym miejscu.

Ten domowy olejek cynamonowy wymagał minimalnej inwestycji pieniądza i jest absolutnie świeży i higieniczny. Olej można przechowywać bez obaw w suchym miejscu i szczelnym pojemniku, bez zepsucia. Olej może być używany przez wiele miesięcy po jego wytworzeniu.

Zobacz więcej: Przepis na mleko migdałowe

Olejki eteryczne są łatwo dostępne w sklepach z produktami organicznymi, ale gdy robisz je w domu, kieszeń jest przyjazna i możesz doświadczyć radości z samodzielnego sporządzenia olejku eterycznego. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami, jak to jest i zrobić czysty i ekskluzywny olejek cynamonowy w domu. Zadowolony olejek eteryczny!

Obrazy Źródło: Shutterstock, 2, 3.

1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

21 − 14 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map