סוגי זיהום שונים וסיבותיהם ותוצאותיהם סגנונות בחיים

בדרך כלל, זיהום הוא תיאר כהקדמה של חומר נוסף בסביבתנו אשר לגרום לנו בעיה רצינית להשפיע לרעה על הטבע. בשל גידול מהיר באוכלוסייה כיום, כמות הפסולת היא עצומה בסביבה. זיהום הסביבה על ידי חומרים המשפיעים לרעה על בריאות האדם ועל יצורים חיים אחרים גורם לזיהום. החומרים המשפיעים על הסביבה הם המזהמים. הפסולת המתכלה אינה משפיעה על הטבע, אך להבדיל מהפסולת הלא מתכלה שאינה מתפרקת, הם מהווים איומים משמעותיים על הסביבה.

סוגים of Pollution

זיהום גורם לחוסר איזון במערכת האקולוגית ושינויי האקלים שהשפיעו לרעה על אורח החיים שלנו. עם גידול הטכנולוגיה המודרניזציה, זיהום הצטיין בו מוביל למחלות אנושיות. ישנם מספר סוגים של סביבה אשר השפיעו ברצינות על חיינו.

סוגים שונים של רשימת זיהום הגורמים שלהם, תופעות ומניעה:

סוגים שונים של זיהומים יש סיבות שונות שלהם ואת ההשפעות על הסביבה שלנו. המחקר המפורט על זיהום עוזר לנו להבין את הסוגים והגורמים שלה ואת ההשפעה על הסביבה שלנו.

1. זיהום אוויר:

אוויר Pollution - Causes, Effects And Prevention

הפעילות האנושית עבור הגילאים ואת התפתחותם כדי להפוך את החיים נוחים להידרדר איכות האוויר בדרך אחרת. האוויר הוא מרכיב חשוב ביותר של הסביבה של האדם.

גורם זיהום אוויר:

 • הבעירה של דלקים מאובנים, ביומסה, פליטת מכוניות ועוד רבים אחרים שחררו דו תחמוצת הפחמן, תחמוצת הפחמן הדו חמצני, דו תחמוצת הגופרית וכן מרכיבים רבים אחרים של גזים רעילים באוויר.
 • חלק ממקורות זיהום האוויר הם טבעיים וחלקם מזהמים. שריפות יער, התפרצויות וולקניות, סופות אבק, עשבים אורגניים מתפוררים הם הגורמים לזיהום אוויר ממקורות טבעיים. מצד שני, מוביילים אוטומטי, חקלאות, תחנות כוח תעשיות וכו 'הם מקורות מעשה ידי אדם שגורמים זיהום אוויר יעלה.

ההשפעות של זיהום אוויר:

הדברים האלה מזהמים את האוויר ומורידים לאט לאט את איכות האוויר מיום ליום. אלה הם הגורמים העיקריים לזיהום האוויר. עודף מזהמים באוויר גורמים להתחממות כדור הארץ אשר מגבירה את טמפרטורת כדור הארץ. הטמפרטורה העולה מובילה להתכה של קרח ולכן מעלה את פני הים.

למזהמים יש גם השפעות אחרות עלינו. פחמן דו חמצני מפחית את היכולת של חמצן על הדם, דו תחמוצת הגופרית ותחמוצות של חנקן לגרום גשם חומצי המשפיעה על חיי הצמח ומקטין את איכות הקרקע. CFCs לרוקן את שכבת האוזון גורם לסרטן העור יש השפעות אחרות עלינו. יש לנקוט צעדים כדי למנוע את זיהום האוויר.

כיצד למנוע זיהום אוויר:

באמצעות אנרגיה סולארית CNG במקום דלקים מזהמים, בדיקת מוביילים אוטומטי בקביעות, מתן הארובות של המפעלים עם מסננים מתאימים הם אמצעים כדי לשלוט על חומר חלקיקי או מזהמים אחרים באוויר.

ראה עוד: סוגים שונים של זיהום אוויר

2. זיהום מים:

1

מים Pollution - Causes, Effects And Prevention

מים הם אחד הצרכים הבסיסיים של החיים. למרות שכשלושה רבעים משטח כדור הארץ מכסה עם גופי מים, אבל את הזמינות של מים טריים לנו היא בעיה רצינית. זיהום מים הוא סוג עיקרי נוסף של זיהום. זה מזוהם כאשר חומרים מזיקים להזין את גופי מים או לחלחל על שולחן המים. יש לו את המאפיין הייחודי של המסת חומרים רבים. גזים מומסים כמו חמצן חיוניים לחיים מימיים.

גורם לזיהום מים:

 • המים מזוהמים ממקורות שונים כמו מקורות מקומיים הכוללים דטרגנטים וביוב, פסולת חקלאית הכוללים כימיקלים כמו דשנים וחומרי הדברה, פסולת מוצקה ופסולת תעשייתית המכילים חומרים רעילים כמו צבעים, גריז, חומצות, שמנים וכו '..
 • זיהום מים גורם לבעיות בריאותיות חמורות וגם בעיה סביבתית. פסולת אורגנית גורמת למחלות שמקורן במים כמו דיזנטריה, מלריה וכו '. כימיקלים אנאורגניים משפיעים על הכליה, מערכת הרבייה ומערכת הנשימה של בני האדם; לפגוע בצמחים ובבעלי חיים; מוביל לירידה בייצור היבול.

ההשפעות של זיהום מים:

חומרי ההדברה וממסים אורגניים אחרים גורמים להפרעה מטבולית ולסרטן בבני אדם. מחלות גורמות חיידקים בגופים מים גורם צהבת, הפטיטיס, דיזנטריה ומחלות אחרות.

שמן נשפך ממיכלי שמן בגופי המים לגרום נזק לטווח ארוך. זה יכול להיות טעות אנושית או טבעי אחד חוסם את קרני השמש והאוויר להגיע מבפנים ולכן החיים ימיים מקבל פגעה.

כיצד למנוע זיהום מים:

זיהום זה ניתן לשליטה על ידי שימוש במיכלי ביוב נפרדים לבתים בודדים, צמצום השימוש בחומרי ניקוי, טיפול בפסולת התעשייתית או הביתית לפני פריקה, הגדרת מתקני טיהור שפכים ועוד..

ראה עוד: סוגי זיהום מים

3. זיהום קרקע:

אדמה Pollution - Causes, Effects And Prevention

בין סוגים רבים אחרים של זיהום, זיהום קרקע או זיהום הקרקע הוא הבא. הקרקע היא אחד המשאבים הטבעיים החשובים. האדמה מספקת מחסה לבעלי חיים רבים ותומכת בצמיחת צמחים שמהם אנו משיגים את צרכינו הבסיסיים. הקרקע גם מזיקה ומזהמת כאשר כמה חומרים מזיקים לערבב עם האדמה.

גורם ומקור של זיהום קרקע:

 • ישנם מזהמים רבים המביאים לזיהום קרקע. שימוש מופרז בדשנים מזהם את הקרקע. תרכובת חנקן מהקרקע עושה את זה בלתי כשיר עבור הצמחים כדי לגזור חומרים מזינים.
 • שפכים תעשייתיים מכילים כימיקלים מזיקים הנכנסים לקרקע בשפכים ועורכים את הקרקע.

השפעת זיהום הקרקע:

המזבלות של פסולת תעשייתית משפרות את איכות הקרקע ופוגעות בצמחייה הטבעית באזור זה. כריתת יערות מנצלת את הקרקע ומובילה לשחיקת קרקע.

כיצד למנוע זיהום קרקע:

סילוק נאות של פסולת מוצקה צריך להיעשות במזבלה סניטריים. אין לפרק פסולת תעשייתית ללא טיפול נאות. נטיעת עצים נוספים לא תוביל סחף הקרקע. דשנים אורגניים נוספים יש להשתמש במקום דשנים כימיים או זבל.

4. זיהום רעש:

רַעַשׁ Pollution - Causes, Effects And Prevention

רעש גורם עוד זיהום בזמנים האחרונים שלנו. זה הוא בעיקר זיהום עירוני. בשל המודרניזציה והפיתוח, יש השלכות סביבתיות רציניות. רעש הוא צליל לא רצוי בסביבה שלנו. זה גורם להשפעות שליליות על בני אדם. היא חדרה עמוק בחיים המודרניים בשל פיתוח של התעשייה, מכונות וטכנולוגיות. רעש מפריע לשלווה של חיי אדם. קולות ורעשים רחבים נגרמים במפעלים, בכבישים, במטוסים או בשווקים. עוצמות קול נמדדות ביחידה בשם דציבלים (dB). עבור המערכת שלנו, שמע מעבר ל 80 dB גורם לזיהום רעש.

גורם זיהום רעש:

מקורות שונים עשויים להיות טבעיים או מעשה ידי אדם לגרום לזיהום רעש.

 • מקורות מעשה ידי אדם כמו קרניים של כלי רכב, מוביילים אוטומטי, מטוסים, רמקולים, צופרים, רמקולים ואפילו צעקות גורם לזיהום רעש. מקור טבעי כמו רעם גורם איזה רעש רעש.
 • המטוס גורם יותר אי נוחות מאשר רעשי הכביש. התנועה האווירית עלתה לרמה גבוהה בהרבה. רעש חזק לייצר מטוס סילון גבוה זה לא רק להפריע התקשורת האנושית, אלא גם נזק לשמיעה לצמיתות.

השפעת זיהום רעש:

רמת הרעש בערים המטרופולין היא גבוהה למדי אשר גורם כאב ראש, לחץ דם גבוה ושמיעה בעיות. רעש גם גורם ללחץ, חרדה אשר מגדילה את קצב פעימות הלב. החשיפה המתמשכת לרעש גורמת לחוסר שינה וליתר לחץ דם. אפילו אנשים שנחשפים לקולות בעלי עוצמה גבוהה מופרעים ומפתחים אולקוס. זיהום רעש מתמשך גורם להתמוטטות עצבים ולבעיות עצביות רציניות. כל אלה ישפיעו עלינו וישפיעו עלינו.

כיצד למנוע זיהום רעש:

כדי להפחית את זיהום הרעש, אנחנו צריכים לנקוט בפעולות מסוימות. השימוש ברמקולים בשעות הלילה המאוחרות ובשעות הבוקר המוקדמות לא יכול להיעשות וגם לשמור על עוצמת הקול נמוכה במהלך כל שעות היום. שימוש בלתי הולם בקרניים צריך להיות מוגבל.

כלי רכב צריך להשתמש משתיקי קול. כלי רכב רועשים לא צריך להיות מותר להיכנס למגורים. זכוכית זגוגיות בחלונות לכרות את זיהום הרעש במידה רבה יותר. עצים סופגים רעשים, ולכן נטיעת עצים מסייעת לצמצם את היקף זיהום הרעש.

5. זיהום רדיואקטיבי:

רַדִיוֹאַקטִיבִי pollution - Causes, Effects And Prevention

אחד הסוגים המסוכנים והמסוכנים ביותר של זיהומים הוא זיהום רדיואקטיבי. זיהום רדיואקטיבי נגרם על ידי תחנת כוח גרעינית.

גורם זיהום רדיואקטיבי:

 • אם אין הגנה נאותה על תחנת כוח גרעינית, או כאשר מכנסיים כוח תקלות, זה מעורר זיהום רדיואקטיבי. ב תחנת כוח גרעינית, ביקוע גרעיני של חומרים רדיואקטיביים נעשה.
 • מתכות רדיואקטיביות מתפוררות על ידי שחרור קרניים מזיקות כמו קרני בטא וקריני גמא.
 • זיהום רדיואקטיבי עלול להתרחש על ידי פגיעה בכורים בתחנות כוח גרעיניות שיובילו לזיהום והאפקט יימשך שנים או השלכת הפסולת מהצמח לקרקע או לגופי המים.

השלכות על בני אדם:

חומרים רדיואקטיביים משפיעים על הבריאות שלנו. זיהום זה גורם לבעיות בריאותיות חמורות כמו סרטן, עיוורון, פוריות, משפיע על הקרקע, המים והאוויר וגם פגמים בזמן הלידה.

כיצד למנוע זיהום רדיואקטיבי:

 • תחנות כוח אלו צריכות להיעשות רחוקות מאזורי המגורים וההגנה צריכה להילקח על ידי בניית קירות רחבים יותר, כך שהקרינה לא תצא החוצה וגם סילוקה מתאימה היא בעלת חשיבות רבה.
 • תאונות עשויות לקרות, ולכן העובדים העובדים באותם צמחים צריכים לקחת הגנה נוספת. הפסולת או המוצר הסופי מגיע בצורה של עופרת, צריך להיפטר כראוי אחרת זה יהיה לערבב בקרקע ומים אשר מוביל לזהם נוספת.

6. זיהום אור:

אוֹר Pollution - Causes, Effects And Prevention

זיהום זה מתרחש מן האור מיותר בסביבתנו. אורות מיותרים באמצעות יותר אנרגיה כדי להאיר במקום להשתמש באנרגיה אור מינימלי עבור העבודה צריך להיעשות לגרום לזיהום האור.

גורם זיהום אור:

 • בהירות השמים במהלך הלילות הופכת את הכוכב ואת כוכבי הלכת לידי ביטוי על ידי תאורה לא נכונה. זה משפיע על התצפית של תופעות אסטרונומיות וקשה לראות.
 • מנורות הרחוב מסודרים אחד אחרי השני מגדיל את כמות האנרגיה הקלה.

זה לא רק גורם זיהום אור, אלא גם מוביל לבזבוז של אנרגיה. אורות מוארים משמשים בעיקר בערים המטרופולין ובפונקציות מיוחדות. ברק עודף גלוי גם על לוחות המודעות בכל אירועי ספורט במהלך הלילות. אור מופרז לשים את הלחץ על העין שלנו ובמיוחד על הרשתית שלנו.

השפעה על בני אדם:

 • כזה וולטים גבוהים של אור יוביל בעיות כאב ראש ומיגרנות.
 • בריאות האדם ואת מחזורי שינה הולך להיפגע על ידי זיהום זה.

כיצד למנוע זיהום אור:

 • אור צריך להיות בשימוש מינימלי, תוך כדי לוודא את הרחובות והכבישים מוארים.
 • וולט נמוך של אור יכול להיות בחירה מועדפת.

7. זיהום תרמי:

תֶרמִי Pollution - Causes, Effects And Prevention

זה יכול להיות גם כינה זיהום חום. זה מוביל בעיקר התחממות כדור הארץ על ידי הגדלת הטמפרטורה של פני כדור הארץ.

גורם זיהום תרמי:

 • זה מוביל לשינויים על פני תקופה ארוכה של זמן. זיהום אוויר, כריתת יערות ומפעלי תעשייה הגדילו את הטמפרטורה של כדור הארץ אשר הובילה לבעיות קריטיות מסוימות בטבע.
 • שינוי דרסטי באקלים מוביל להכחדה של חיות בר רבות.
 • הגדלת כמות של פחמן דו חמצני בסביבה העלתה את הטמפרטורה. מסיבה זו, פחמן דו חמצני הוא הידוע בכינויו גז החממה. המסת הקרח באזורים פולאר העלה את מפלסי המים.
 • זיהום תרמי הוא אפקט של זיהום אוויר. שריפת פחם, נפט וגזים הובילה לייצור של גזים מזיקים.

השפעה על בני אדם:

בסוג זה של זיהום, חלק מהגזים יש תכונה אופיינית להעלות את הטמפרטורה. אגמים הולכים לקבל חם יותר עקב סילוק של מוצרי פסולת וזה גם מעכב את החיים הימיים. הטמפרטורה המוגברת גורמת אי נוחות לבתי הגידול אשר משפיעים גם על חיי הצמחים באזור זה.

כיצד למנוע זיהום תרמי:

 • נטיעת עצים לאורך קו החוף היא פתרון אחד.
 • חריש עגול למניעת סחף
 • שימוש בסוכני קירור חלופיים, למעט מים.

8. זיהום כימי:

כִּימִי pollution - Causes, Effects And Prevention

זיהום כימי נגרם בעיקר מפסולת תעשייתית. דליפת כימיקלים ממזבלות ומכרות גורמת לזיהום כימי.

גורם זיהום כימי:

 • כימיקלים כמו צבעים, שמנים, גריז, וכו 'לצאת כמו פסולת תעשייתית ללא טיפול נאות. זיהום כימי מוביל גם לזיהום אוויר ונראה גם באוויר.
 • שריפה משחררת את המזהמים הכימיים ספציפית את מזהמי האוויר באטמוספרה. זהו נושא מרכזי בתקופה האחרונה עקב התפתחות טכנולוגית וצמיחה של המגזר התעשייתי.

השפעת זיהום כימי:

כימיקלים מופקים גם מן חומרי הדברה ודשנים אשר ניתנים צמחים. אבל אלה יש השפעה שלילית עלינו וגם על צמחים, אשר בתורו ישפיע עלינו.

כיצד למנוע זיהום כימי:

דשנים אורגניים עדיפים. פסולת אורגנית או כימיקלים מסוכנים מאוד לנו וגם לסביבה שלנו.

 ראה עוד: סוגי עצים

9. זיהום חזותי:

חָזוּתִי pollution - Causes, Effects And Prevention

כל דבר בלתי מושך ובלתי רצוי נזק חזותי גורם זיהום חזותי. זה זיהום שונה הוא חדש למדי וגרם הרבה discomforts.

גורם זיהום חזותי:

המגירות לאורך הכבישים, הגרפיטי או גילוף על סלעים או עצים, פסולת בתוך הסביבה, בתים נטושים וגורדי שחקים נחשבים כגורמים לזיהום חזותי.

גורדי השחקים לחסום את הנוף הטבעי וגם להוביל לכריתת יערות באזור זה. זיהום חזותי נחשב מכוער ומטריד. זה גם יש השפעה מדכאת עלינו כמו שאנחנו מקופחים נוף טבעי סביב.

השפעת זיהום חזותי:

זיהום חזותי משפיע על העין, על ידי הזמנת זן מיותר. זה גם מונע אחד ליהנות מהנוף. זה מפריע את האזורים החזותיים של האוכלוסייה על ידי ביצוע שינויים מזיקים בסביבה.

כיצד למנוע זיהום חזותי:

כמה מן הדרכים הקלות ביותר למניעת זיהום חזותי הן כדלקמן.

 • על ידי מתן שלטי חוצות או אגירה לתלות רק לתקופה מסוימת
 • על ידי הבטחת רק מידע רלוונטי הנוגע לעובדה תלויה על אזורי המגורים.
 • על ידי מתיחה חוטים כך שאנשים מקבלים תצוגה טובה.

זיהום פוגע מאוד בסביבה שלנו. כדי לקבל סביבה נקייה, סביבת חיים טובה יותר גם ללא מחלות אנחנו עצמנו צריכים לנקוט פעולות כדי למנוע מן התנאים האלה. אנחנו צריכים להפחית ומבטל את המזהמים מהמקור בשיטות סילוק נאותות ובתהליכי טיפול נאותים. בשנים האחרונות, מספר חוקים מופעלים על ידי ממשלות כדי להפחית את שיעור הזיהום. סוגים שונים של זיהום, בין אם קל או אינטנסיבי יש תפקיד לשחק באבולוציה של החברה.

1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

72 + = 75

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:


map